Działy
×
Wyniki wyszukiwania:  Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
    ProduktyZobacz wszystkie produkty
    Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
      Koszyk

      placeholder

      placeholder

      Wanna z hydromasażem

      Wanna wolnostojąca

      Wanna półwolnostojąca

      Wanna na nóżkach

      Wanna z prysznicem

      Wanna narożna

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      Marzysz o tym, aby przekształcić swoją łazienkę w miejsce, w którym króluje relaks. Postanowiłeś zatem zamontować wannę — symbol domowego wellness. Poza odprężeniem mięśni po wielu wysiłkach podejmowanych każdego dnia kąpiel pozwala również zresetować umysł, pozbyć się nagromadzonej presji i odnaleźć siebie na nowo: to prawdziwa oaza spokoju.

      Wystarczy teraz znaleźć odpowiedni do relaksu model wanny, który jednocześnie spełni ograniczenia narzucone przez metraż łazienki i równie ważne ograniczenia w zakresie budżetu. Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom wanien, aby stworzyć własną wodną strefę relaksu.

      Różne modele wanien

      Wanna wolnostojąca i przyścienna: z nogami lub bez

      Wanna wolnostojąca to model, który dumnie stoi na środku łazienki. W przeciwieństwie do tradycyjnych wanien, które są dyskretnie umieszczone przy dwóch lub trzech ścianach, wanna wolnostojąca jest centralnym elementem pomieszczenia, wokół którego tworzona jest cała atmosfera i estetyka. Może być z nóżkami, aby uzyskać efekt vintage lub postawiona bezpośrednio na podłodze, aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd. Wanna wolnostojąca jest dostępna w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach, dzięki czemu pasuje do różnych wystrojów wnętrz. Co więcej, oferuje dużą swobodę ruchu wokół niej. Należy jednak pamiętać, że jej wymaga ona łazienki o dużej powierzchni.

      W tym samym stylu istnieje również wanna wolnostojąca przyścienna. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to wanna zamontowana na środku pomieszczenia, ale umieszczona przy jednej ze ścian łazienki. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli pomieszczenie ma długą ścianę, a kran znajduje się pośrodku. Z punktu widzenia estetyki, tworzy efekt podobny do wanny wolnostojącej: aranżacja pomieszczenia będzie naturalnie tworzyć się wokół niej. Dostępna jest również w wersji z nóżkami lub bez.

      Wanna z siedziskiem

      Wanna z siedziskiem to niewielki model, który idealnie nadaje się, aby zaoszczędzić miejsce w łazience. Podwyższona część umożliwia użytkownikowi rozsiąść się na niej wygodnie jak na siedzeniu podczas kąpieli. Oprócz kompaktowego kształtu, wanny z siedziskiem charakteryzują się niższym brzegiem, dzięki czemu osoby, którym trudno wejść do tradycyjnej wanny, również mogą cieszyć się kąpielą.

      Wanna z drzwiami

      Wanna z siedziskiem nie jest jedynym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z wejściem do wanny. Istnieje opcja montażu wanny z drzwiami, która, jak sama nazwa wskazuje, wyposażona jest w drzwi ułatwiające dostęp do wnętrza wanny. Oczywiście drzwi zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wodoszczelność wanny. Jedyną wadą jest to, że do wanny należy wejść, zanim napełnimy ją wodą.

      Wanna narożna

      Tak, jak się z pewnością domyślasz, wannę narożną montuje się w miejscu zbiegających się ze sobą dwóch ścian łazienki. Oba boki są tej samej długości i są zazwyczaj krótsze niż długość standardowej wanny, dzięki czemu jest to dobra alternatywa, jeśli chcesz mieć wannę w małej łazience. Charakterystyczny ćwierćokrągły kształt wanny sprawia, że jest ona przestronna. W związku z tym wymaga dużej ilości wody.

      Wanna narożna asymetryczna

      Jeśli dysponujesz łazienką o nietypowym kształcie, w której mimo wszystko chcesz zainstalować wannę, dobrym pomysłem jest wybór asymetrycznej wanny narożnej. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wanna o standardowych wymiarach na poziomie ramion, zwężająca się na poziomie stóp. Dostępna jest w wielu rozmiarach pasujących do wszystkich konfiguracji łazienek.

      Wanna z hydromasażem

      Wanna z hydromasażem wyposażona jest w dysze wodne lub powietrzne. Hydromasaż rozluźnia mięśnie i napięcia, które mogą powstać po intensywnym dniu. Aby zoptymalizować relaks i atmosferę spa, wanny te mogą być wyposażone w szereg opcji, w tym ustawienia poziomu ciśnienia, terapię światłem i kojącą zintegrowaną muzykę.

      Wanna z prysznicem

      Dla tych, którzy chcą mieć wybór między prysznicem a wanną, ale nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić oba te urządzenia w łazience, mamy rozwiązanie: wannę z prysznicem. Jak sama nazwa wskazuje, jest to opcja 2 w 1, która pozwala cieszyć się wszystkimi zaletami zarówno prysznica, jak i wanny. Jej płaskie dno zapewnia wygodną pozycję stojącą, a ścianka ze szkła lub pleksiglasu zapobiega rozpryskiwaniu się wody podczas korzystania z prysznica.

      Dodanie parawanu nawannowego w celu przekształcenia wanny w prysznic

      Jeśli posiadasz już wannę, możesz przekształcić ją w funkcjonalną strefę z prysznicem, instalując parawan nawannowy ze szkła lub pleksiglasu. Parawan nawannowy jest bardziej wytrzymały i skuteczny niż zwykła zasłona prysznicowa, dzięki czemu zapobiega zachlapaniom, niezależnie od tego, czy bierzesz prysznic, czy kąpiel. Stały lub uchylny, parawan nawannowy jest dostępny w wielu odmianach stylistycznych, aby dopasować się do każdej łazienki.

      Wymiary wanny

      Dostępność różnych modeli wanien na rynku oznacza, że istnieją one w różnych rozmiarach, zwłaszcza że ten sam model wanny może być dostępny w różnych rozmiarach. Weźmy na przykład wannę prostokątną, której wymiary wynoszą od 70 do 90 cm szerokości i od 150 do 180 cm długości.