Działy
×
Wyniki wyszukiwania:  Zamknij
Katalogi
Żaden katalog nie odpowiada Twojemu wyszukiwaniu
    ProduktyZobacz wszystkie produkty
    Brak produktów pasujących do Twojego wyszukiwania
      Koszyk

      placeholder

      placeholder

      Aneks kuchenny

      Wózek kuchenny, barek

      Bufet kuchenny

      Wyspa kuchenna

      Szafka kuchenna

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      placeholder

      W funkcjonalnej kuchni niektóre meble są niezbędne, zarówno do zapewnienia miejsca do przechowywania, jak i do obszarów roboczych do przygotowywania potraw. Jednak wybór jakiegokolwiek mebla nie wystarczy, aby stworzyć praktyczną kuchnię spełniającą Twoje potrzeby. Z drugiej strony, kuchnia jest pomieszczeniem, w którym można również wyrazić swoją osobowość, wybierając spośród wielu wzorów mebli, materiałów, kolorów i wykończeń dostępnych na rynku. Znajdź meble, których potrzebujesz, i zdecyduj, jak je zaaranżować, aby stworzyć wizualną i funkcjonalną harmonię, korzystając z naszego przeglądu mebli kuchennych i ich różnych funkcji.

      Szafki tworzące kuchnię

      Dolne szafki kuchenne

      Dolne szafki kuchenne to meble umieszczane na poziomie podłogi. W pewnym sensie stanowią one podstawę Twojej kuchni. Na nich umieszczany jest blat roboczy.

      Dolne szafki kuchenne są zwykle wykonane z trwałych, odpornych na wilgoć materiałów, ponieważ kuchnie są często narażone na działanie wilgoci. Mogą posiadać szuflady do przechowywania sztućców i innych drobnych przedmiotów kuchennych. Niektóre mają drzwi, za którymi można ukryć półki do przechowywania garnków, patelni, rondli i urządzeń gospodarstwa domowego.

      Wybierając dolną szafkę kuchenną, ważne jest, aby określić rodzaj potrzebnego miejsca do przechowywania, biorąc pod uwagę układ kuchni, tak by stworzyć funkcjonalną przestrzeń.

      Szafka pod zlew

      Szafka pod zlew to również dolna szafka kuchenna, jednak przeznaczona specjalnie do umieszczenia na niej zlewu. Jej rozmiar może się różnić w zależności od rodzaju zlewozmywaka, który można zamontować w górnej części szafki. Co więcej, posiada ona specjalne miejsce na przewody niezbędne do prawidłowego działania zlewu, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do nich.

      Narożna szafka kuchenna

      Zainstalowanie szafki narożnej w kuchni w kształcie litery L lub U pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń na połączeniu dwóch klasycznych dolnych szafek, zapewniając jeszcze więcej miejsca do przechowywania. Większość szafek narożnych ma kształt litery L, dzięki czemu można je dopasować do narożników pomieszczenia. Najtańsze modele mają proste półki, podczas gdy modele z wyższej półki mogą mieć obrotowe lub przesuwane półki, zapewniając łatwiejszy dostęp do przedmiotów.

      Górne szafki kuchenne

      Górne szafki kuchenne to kluczowy element pomieszczenia, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Są przeznaczone specjalnie do zawieszenia na ścianach kuchni, w pełni wykorzystują wysokość pomieszczenia, zapewniając dodatkową przestrzeń do przechowywania, nie zajmując miejsca na podłodze.

      Szafki górne wyposażone są w półki, które pomogą Ci uporządkować talerze, szklanki, a także artykuły spożywcze, jeśli nie masz spiżarni. Większość górnych szafek kuchennych ma drzwiczki, które chronią naczynia przed kurzem. Drzwiczki te mogą być przeszklone, aby wyeksponować najładniejsze talerze i porcelanę.

      Dodają one harmonii kuchni, zdobiąc ściany. Bez nich kuchnia może czasem sprawiać wrażenie niedokończonej.

      Przed zakupem szafek kuchennych upewnij się, że ściana, na której zamierzasz je zawiesić, jest wystarczająco mocna, aby utrzymać ich ciężar, a także ciężar naczyń i innych przedmiotów kuchennych umieszczonych w środku.

      Szafka z okapem

      Oto kolejny mebel kuchenny, którego nazwa wskazuje jego funkcję: szafka na okap pozwala na zainstalowanie okapu. Szafka ta, zawieszona na ścianie obok kuchenki lub płyty grzewczej, jest dostępna w różnych modelach pasujących do dwóch rodzajów okapów: do zabudowy lub podszafkowego. Jednostki do zabudowy, które mogą być zarówno ssące, jak i filtrujące, nie mają standardowych wymiarów i dlatego wymagają dostosowania szafki do ich szerokości, wysokości i głębokości. Jeśli chodzi o okap podszafkowy, można go umieścić pod szafką, która jest zwykle niższa niż konwencjonalna szafka ścienna, aby zapewnić większy komfort podczas korzystania z kuchenki.

      Szafka na piekarnik

      Wbudowane piekarniki wymagają specjalnie zaprojektowanych szafek kuchennych. Ponieważ większość piekarników jest dostępna w standardowych rozmiarach, nie będziesz mieć żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniej szafki. Upewnij się jednak, że szafka jest odpowiednia dla typu piekarnika, który planujesz zainstalować. Musisz być w stanie otworzyć drzwiczki piekarnika bez żadnego dyskomfortu, a źródło energii, które go zasila (gaz lub elektryczność) musi być stale dostępne.

      Kredens i szafa kuchenna

      Kredensy i szafy kuchenne to doskonały sposób na zwiększenie pojemności kuchni przy niskich kosztach. Oprócz szuflad i szafek kredens kuchenny zapewnia idealną płaską powierzchnię do układania naczyń przed podaniem ich gościom. Szafa kuchenna ma otwartą centralną przestrzeń na najczęściej używane urządzenia (kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy itp.) i zapewnia łatwy dostęp do nich. Płytsza niż szafka dolna, szafa kuchenna szczególnie dobrze nadaje się do optymalizacji przestrzeni w małych kuchniach.

      Wyspa kuchenna

      Umieszczona na środku kuchni wyspa zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania, ale nie jest to jej główna funkcja. Jest szczególnie przydatna do zapewnienia dodatkowej powierzchni roboczej, która znajduje się wyżej i jest lepiej oświetlona niż dolna szafka kuchenna. Wyspa kuchenna może być również używana jako nieformalna jadalnia, z miejscem pod blatem roboczym na wysokie krzesła.

      Wózek: pomocnicza szafka kuchenna

      Wózek jest jednym z najbardziej wszechstronnych mebli kuchennych: oprócz półek i szuflad do przechowywania, może mieć blat, który służy jako dodatkowa powierzchnia robocza w kuchni. Ale to, co czyni go tak wyjątkowym, to fakt, że jest zamontowany na kółkach, dzięki czemu można zabrać potrawy w dowolne miejsce w domu.

      Elementy, które nadadzą Twojej kuchni osobowości

      Fronty i wykończenia mebli kuchennych

      Wybór frontu i wykończenia mebli kuchennych ma kluczowe znaczenie dla określenia stylu i klimatu wnętrza.

      Fronty mogą być wykonane z drewna, melaminy, laminatu lub lakierowane. Drewniane szafki kuchenne są idealne do stworzenia przytulnej przestrzeni o tradycyjnym charakterze. Aby stworzyć nowoczesną, bardziej przystępną cenowo kuchnię, można wybrać szafki z melaminy, laminatu lub lakierowane.

      Fronty kuchenne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, faktur i wykończeń. Nadają one strukturę ogólnemu charakterowi kuchni, zdobiąc szafki i szuflady. Wykończenie może być gładkie, matowe lub błyszczące.

      Uchwyty do mebli kuchennych

      Wybór frontów mebli kuchennych idzie w parze z wyborem uchwytów, które zostaną na nich zamocowane. Oprócz tego, że ułatwiają korzystanie z mebli kuchennych, stanowią dodatek i uzupełniają wygląd pomieszczenia.

      Kuchnia na wymiar czy gotowy zestaw kuchenny

      Projektując nową kuchnię, staniesz przed dylematem: wybrać kuchnię na miarę czy gotową? Te dwa sposoby na stworzenie przestrzeni kuchennej różnią się pod kilkoma względami: projektem, montażem, a przede wszystkim ceną. Oto, co musisz wiedzieć, aby dokonać wyboru.

      Jeśli chodzi o kuchnie na zamówienie, zazwyczaj trzeba skorzystać z usług projektanta, aby stworzyć unikalne meble pasujące do konkretnej konfiguracji pomieszczenia. Montaż również jest przeprowadzany przez profesjonalistę, który zadba o to, by meble były idealnie dopasowane.

      W przypadku zestawu mebli projektujesz kuchnię przy użyciu mebli, których wymiary są już określone: do Ciebie należy znalezienie mebli, które będą pasować do układu pomieszczenia. W takim przypadku montaż jest wykonywany przez użytkownika. Będziesz potrzebować narzędzi do montażu zestawu kuchennego: wiertarki, śrubokręta, piły tarczowej, wyrzynarki, młotka, drabiny, linijki, ekierki, poziomicy... Możesz jednak skorzystać z usług firmy montażowej.

      Te główne różnice między kuchniami na wymiar a kuchniami gotowymi znajdują odzwierciedlenie w ich cenie: te pierwsze będą droższą opcją, podczas gdy te drugie będą niedrogim rozwiązaniem.